Jak myslet pozitivně, když vám padají složenky ze schránky?

jak myslet pozitivně

Běžný všední den. Pátek. Těším se na víkend. Budu odpočívat, nemyslet na práci. Můžu se věnovat sám sobě. Navštívím přátele. Pojedu na výlet. Má být krásně. Skvělé. Stavím se v obchodě koupit si něco dobrého. A ještě poštovní schránka. Vybírám poštu. Mezi spoustou reklamních letáků se objevuje složenka, další složenka, SIPO lístek…a obálka s červeným pruhem.

Zkažený víkend. Nálada na bodě mrazu. Negativní scénáře situací, které budou následovat po otevření obálky s červeným pruhem. A teď mi řekněte, jak myslet pozitivně, když mi padají složenky a takové dopisy ze schránky? Už ani na ty dobroty, co jsem koupil v obchodě, nemám chuť. Teď by to chtělo spíš panáka.

Tato situace se stala v dubnu 2016 v mém životě. S odstupem času se na ni dívám zpětně a pozoruju, co mi tím chtěl život (Vesmír) naznačit a ukázat. Možná to, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří.

98 % toho, čeho se obáváme, se nikdy nestane.

Náš mozek je totiž úžasný scénárista. Z fleku můžete napsat a vylíčit děj hororových situací pro úžasný celovečerní film, pokud vaše mysl je masírována negativními myšlenkami z okolí a tím pádem i z vašeho podvědomí. Dá se však myšlení trénovat tak, aby tyto katastrofické scénáře neprodukovalo, potlačilo je a vysílalo pozitivní signály.

Podívejme se na běžné ráno, běžného pracovního dne. Takto si programuje myšlení 1/4 pracující populace, když vstává do práce.

„Ach jo, tak jdeme stávat. Už mě zase bolí záda. Musím si konečně už pořídit novou matraci do postele. No, nepořídím, není z čeho. Ježiš, to už je hodin, zase přijdu pozdě. Kafe nestíhám, dám si ho v práci. Snad tam bude chvilku času aspoň na to kafe. Venku už je pěkná kosa. Snad mi půjde nastartovat auto. Co si mám obléknout? Nic mi nesluší. Jsem nějaký/a oteklý/a. Do ničeho se nevejdu.“

K tomu navíc celý den v práci jeden velký stres a odpoledne na takového člověka vypadnou ze schránky složenky a nepříjemně vyhlížející dopis. Jak v tuto chvíli má takový člověk myslet pozitivně?

Své myšlenky a energii směřuji tam,
kde chci, aby to rostlo.

Když už od probuzení budeme mít myšlenky na negativní věci, co myslíte, že se v průběhu dne bude dít? Ano, bude se dít více toho špatného, než toho dobrého. Budeme z toho smutní, unavení, deprimovaní, naštvaní. A tak budeme působit i na naše okolí.

Stačí však si hned po probuzení uvědomit naše bohatství, které už máme. Rozhlédnout se kolem sebe a vnímat, že to není samozřejmé, když:

 • ležím v posteli, což je skvělé. Jsem v teple, neprší na mě. Mohu dýchat. Vidím, hýbu rukama, nohama.
 • beru do ruky mobil, abych se podíval, co nového je ve světě a co na to moji přátelé. To je další mé bohatství. Mám svůj mobil, můžu někomu zavolat a mluvit s ním. Můžu mluvit. Slyším. Mám přátele. Takže někomu na mně záleží, když je mým přítelem.
 • na nočním stolku mám sklenici s vodou pro ranní rituál. Odstátá převařená voda, aby tělo po ránu neutrpělo šok. (pozn. autora: to, jak a proč je dobré mít své rituály a jak si je sestavit, najdete přesný návod v PRŮVODCI) Je to skvělé, teče mi voda z kohoutku a mám elektřinu, můžu si zapnout varnou konvici.
  – Každý sedmý člověk na planetě Zemi nemá přístup ke zdroji pitné vody.
 • vstanu z postele a protáhnu se. Dokážu se postavit na nohy a chodit. Jdu si zaběhat, protože můžu běhat. Moje tělo to zvládne a je čím dál víc v lepší kondici. Je mi skoro 40 a ještě opravdu nepatřím do starého železa. A znám spoustu lidí nad 50 let věku, kteří pravidelně ráno běhají nebo cvičí.
  Nick Vujicic se narodil bez všech čtyř končetin. Přesto žije šťastným a spokojeným životem a má svoji rodinu.
 • uvařím si kafe, udělám si snídani. Skvělé, mám ledničku a tu můžu naplnit jídlem a pitím z obchodu, který je kousek od mého domova.
  – 870mil. lidí dnes trpí hlady, jelikož nemají přístup k potravinám.

jak myslet pozitivně

Je mi jasné, že přimět člověka pozitivně myslet v době, kdy vydělává 15.000 Kč měsíčně a doma má malé plačící dítě, je hodně těžké. Motivace takového člověka je hlavně zaplatit složenky a mít pro své dítě střechu nad hlavou a jogurty v lednici.

Každý úspěšný člověk v životě byl v podobné situaci, ba i horší. A všichni se shodnou na tom, že se hlavně zajímali o to, jak změnit své myšlení a pohled na život, když neměli ani na zaplacení složenek. Jak pozitivně myslet, když jdete v pátek do obchodu nakoupit pro rodinu na víkend a v peněžence máte 125 Kč. A cestou zpět otevřete poštovní schránku.

„Zastav se, rozhlédni se…
To, co už máš, použij k tomu, abys získal to,
po čem toužíš.“

Pokud si každé ráno budu říkat, že jsem chudý, nic nemám, nic neumím a pořád mám plno nezaplacených složenek, tak budu stále chudý, myslet si, že nic nemám a stále budu dostávat složenky, které mě budou deprimovat.

Když si každé ráno budu uvědomovat, co všechno mám a jak jsem vnitřně a mentálně bohatý, zákonitě časem budu bohatý i finančně tak, jak potřebuju. Objeví se příležitosti, které budu více vnímat, jako možnosti začít měnit si svůj dosavadní život. A složenky mi nebudou dělat problém je zaplatit.

Protože můžu ráno otevřít oči, mluvit a slyšet. Můžu ráno vstát z postele, najíst se, opláchnout se. Můžu ráno se prohlédnout v zrcadle a vidět své nohy, ruce, hlavu. Nic víc nepotřebuju k tomu, abych složenky zaplatil. Můžu se věnovat tomu, co mě baví, těší, co mi jde, a z čeho mám radost. Můžu dělat to, co pomáhá lidem. A za to dostanu prostředky, peníze k tomu, abych zaplatil složenky. A co víc…spousta peněz mi pak ještě zbude na plnění svých snů a ke spokojenému životu.

Jedno malé doporučení: 
Pokud ještě nemáte zvládnutou proměnu svého myšlení, neotevírejte poštovní schránku před víkendem či dovolenou.  Nekažte si volný čas. Řešit záležitosti složenek a dopisů budete stejně až v další pracovní den.

Změnit myšlení se nepovede ze dne na den. Vyžaduje to trénink, jako každá disciplína. Skvělé na tom je, že vás to nestojí ani korunu. Stačí každé ráno si uvědomit, co vše už máte k tomu, abyste mohli jít měnit svůj život k lepšímu. Toto je váš slibný začátek, jak se stát skutečným MAJITELEM SVÉHO ŽIVOTA.

Pokud se vám tento článek líbil, budu rád, když ho podpoříte a kliknete na „To se mi líbí“. A pokud si myslíte, že by někomu z vašich přátel mohl pomoci a vyřešit jeho problém, sdílejte ho na facebooku.

jak myslet pozitivně

Jiří Král

Mojí vášní jsou životní změny a lidské příběhy. Podnikám, radím, inspiruji, podporuji, motivuji a pomáhám lidem při změnách života. Jednoho dne jsem se rozhodl nepřežívat, nebýt průměrný, ale žít svůj život naplno. Opustil jsem svůj "krysí závod" a díky zásadním změnám jsem dnes skutečným majitelem svého života.

Jsem autorem praktického eBooku Majitelem svého života, jako průvodce na cestě životními změnami. Více o mně se můžete dočíst v mém příběhu.

Spojte se se mnou na facebooku.

Napsat mi můžete na jirka@jirka-kral.cz
Komentáře