Už máte své „AHA momenty“?

Před dvěma dny jsem na svém pracovním stole našel malý papírový lístek, na kterém byly uvedeny 3 knihy osobního rozvoje, které jsem si poznačil:

AHA momenty

Ivo Toman – Debordelizace hlavy

Leo Babauta – 52 změn

Petr Ludwig – Konec prokrastinace

 

 

Tento lístek vznikl na základě mého uvědomění někdy v říjnu 2014. Cítil jsem, že mám deficit v sebevzdělávání, že jsem si dlouho nepořídil žádnou knihu osobního rozvoje. Na internetu jsem si našel pár odborných článků, kde přes různé odkazy jsem se dostal až k těmto třem knihám. Knihu Ivo Tomana a Petra Ludwiga už mám ve své osobní knihovně. Debordelizaci hlavy jsem přečetl během týdne s velkým zaujetím a ta mi otevřela oči, a mysl nasměrovala jiným směrem než doposud.  O tom, co to pro mě znamenalo, jsem již psal v předešlém článku.

Před dvěma měsíci jsem viděl video s Pavlem Říhou, člověkem, který se řídí učením a poznatky právě od L. Babauty. Když jsem viděl tento video příběh, který výstižně popisuje cestu k úspěchu Pavla Říhy, tak jsem si okamžitě řekl:  „Jestli tenhle klučina něco změnil, a změnil se mu totálně jeho život, tak už snad každý.“ Mimochodem, Pavel je dneska velmi úspěšným podnikatelem s několikamilionovým obratem. Mladý kluk, který se rozhodl nežít průměrným životem, ale vydal se na cestu ke splnění jeho snů. A k tomu mu právě L. Babauta dopomohl.

AHA momenty s malým lístkem

Když jsem před dvěma dny narazil na lístek, kde byly uvedeny ty tři knihy osobního rozvoje, tak jsem prožil své obrovské „AHA momenty“, kdy jsem se doslova až lekl, při uvědomění si, co se vlastně stalo.

Aniž bych znal nějakého Pavla Říhu, nebo dokonce L. Babautu, jsem si tyto knihy poznačil, že je chci mít a číst si v nich. Jediná kniha, která na lístku nebyla odškrtnuta s tím, že bych ji už měl mít, byla kniha L. Babauty. V tu chvíli mi došlo, jak jsou určité situace propojené, jak ta naše přání, naše snahy, se najednou dají do pohybu, a život nám je přináší. Propojení toho, že aniž bych věděl, co je to za knihu, kdo je autorem, a v jaké spojitosti je to s Pavlem Říhou, tak jsem si tuto knihu poznačil.

Seděl jsem za stolem, hleděl jsem na ten lístek „jak z jara“, a v hlavě mi létaly myšlenky, že to snad někdo všechno řídí. Tohle není náhoda, protože to by bylo nějak moc shod okolností najednou. Tohle je prostě důkaz, že v určitý moment v životě člověka se důležité věci začnou propojovat, začne to do sebe zapadat. Najednou si uvědomíte, že to dostává smysl. A to je i důkaz toho, že jdete po té správné cestě.

AHA momentyJak jsem mohl vědět, že se to takhle propojí?…..nevěděl. Vůbec jsem to ani netušil. Když jsem si vybíral knihy sebevzdělávání, tak jsem se řídil svým pocitem. Cítil jsem, že musím něco udělat jinak. Na podzim 2014 jsem cítil, že se potřebuju posunout dál jak v životě, tak v podnikání. Objednal jsem si knihy, které mi pomáhají se zdokonalovat. Dneska ten malý kousek papírového lístku je pozměněný. Figurují na něm další nové knihy, které mě zaujaly, a tak nesmí chybět v mé knihovně. Stále se učím od těch nejlepších, a jsem na cestě, která mě vede k úspěchu, ke změnám, abych si dále mohl plnit svoje sny.

Stalo se vám něco podobného? Prožili jste už svůj „AHA moment“? Jestli cítíte, že ano, a potřebujete to s někým sdílet, napiště mi o tom.  

Velký kus cesty už mám za sebou, která je protkaná spousty pády, ale také úspěchy. Cesta, kterou jsem už prošel za vás. Pády, které vy už dělat nemusíte. Úspěchy, které můžete zažívat, pokud ve vašem životě, ve vašem podnikání uděláte jednoduché změny. Tyto změny jsou tak přirozené, že nás často vůbec nenapadnou, a hledáme složitosti, aby se udála nějaká velká změna. Jak já říkám: „V jednoduchosti je síla.“ ….a u mě to platí dvojnásob. Kluk, který se bál mluvit, bál se lidí, teď lidi vyhledává a vypráví příběhy. Jsem důkaz toho, že jakákoliv malá změna dokáže velké věci v životě.

K čemu by to všechno bylo, k čemu by byla ta moje cesta, moje zkušenosti, kdybych si je nechal pro sebe. Nikomu by to nepomohlo, pouze mně. Sobci dneska zůstávají většinou sami, ve svých obrovských sídlech, nikdo je nevyhledává, žijí osamoceným životem. Chci inspirovat další lidi, další podnikatele, kteří cítí, že je třeba udělat něco, aby se hnuli z místa. Nějakou změnu, ale pořádně neví, jak na to. Anebo také mají strach z toho, že to může být neskutečně těžké, a jestli to vůbec zvládnou.

5 jednoduchých změn

Jsem přesvědčený o tom, že člověk, který cítí, že je třeba něco dělat, to zvládnout může. Je k tomu potřeba pár jednoduchých změn. Tyto změny já mám dokonale vyzkoušené a fungují. Jaké to jsou změny, jak fungují, jak je praktikovat, jaké přináší výsledky, jsem si rozhodně nechtěl nechat pro sebe, ale inspirovat i ostatní. Proto vznikl eBook  „Jak na životní změny v 5 krocích“.

AHA momentyJá už tyto jednoduché změny praktikuji velmi dlouho. Staly se už takovým mým kamarádem a pomocníkem. Automaticky, jak je stále používám, se mi vryly pod kůži, a stali se mojí součástí. A přináší to kýžené výsledky. Lidé mě vyhledávají pro rady a pomoc při mém podnikání. Inspiruji i své přátele.

Pro mě toto všechno bude mít smysl až v momentě, kdy uvidím byť jednoho člověka, kterému tyto jednoduché změny pomohly v jakémkoliv směru jeho života. A pokud cítíte, že byste to mohli být právě vy, tak mi o tom dejte vědět, jak se vám to povedlo, jak vám to změnilo život.

Mějte se krásně a pamatujte, že právě teď je čas začít žít.

Jiří Král

Mojí vášní jsou životní změny a lidské příběhy. Podnikám, radím, inspiruji, podporuji, motivuji a pomáhám lidem při změnách života. Jednoho dne jsem se rozhodl nepřežívat, nebýt průměrný, ale žít svůj život naplno. Opustil jsem svůj "krysí závod" a díky zásadním změnám jsem dnes skutečným majitelem svého života.

Jsem autorem praktického eBooku Majitelem svého života, jako průvodce na cestě životními změnami. Více o mně se můžete dočíst v mém příběhu.

Spojte se se mnou na facebooku.

Napsat mi můžete na jirka@jirka-kral.cz
Komentáře