Životní změny mě provází celým životem, až se staly mojí vášní.
Specializuji se na podporu při změně života a pomáhám lidem
stát se skutečným majitelem svého života.

V životě je všechno jinak, než jsem si myslel, a já jsem šťastný, že jsem to objevil. Žiju spokojený život, ve kterém jsem svobodný. Rozhoduji se já sám, jak bude vypadat moje budoucnost. Plním si sny bez ohledu na to kolik mi je let a kde se zrovna nacházím. Mám dost času pro svůj život. Jsem spokojený. V dnešní době? Jak je to možné?

Zkrátka, dělám věci JINAK.

Ráno vstávám natěšený na nový den (a rozhodně v pět hodin to není). Víkend si udělám třeba ve středu. Když chci cestovat, prostě se sbalím a jedu kam chci. Mám totiž skvělého šéfa, který mi vše dovolí. Dovolí mi cokoliv chci, cokoliv si umanu.

Dělám jenom to, co se mi líbí a co mě naplňuje. Skvěle mě platí tak, jak si zasloužím. Jsem nejlépe placeným člověkem v jeho firmě. Ta firma se jmenuje Život, a tím skvělým šéfem jsem já sám. Jsem majitelem, ředitelem a manažerem svého života. To je to největší bohatství, které mám. Je to svobodná jízda na cestě životem.

Před pár lety jsem byl ale zoufalý…

Vlastně všechno to už začalo na střední škole, kdy jsem tak nějak cítil, že to není moje životní parketa být věčným studentem. Chtěl jsem věci dělat jinak, ale vždycky jsem narazil na to, že mě někdo zastavil. Musel jsem se řídit názory a nařízením jiných lidí údajně, abych mohl mít normální život. Měl to být život, ve kterém budu mít kvalitní vzdělání, díky tomu si najdu dobře placené zaměstnání, abych mohl být spokojený. Nakonec jsem školu dodělal se sebezapřením.

Po vojně jsem nastoupil do zaměstnání, které mě vůbec nebavilo, ale co by člověk neudělal pro pár tisícovek na výplatu. Avšak majitel rozhodl o mém dalším působení ve firmě a byl jsem odejit. Na mé místo totiž nastoupil jeho synovec. Takhle to prostě asi v životě chodí.

Tohle je ten spokojený život, který mi na škole vysvětlovali? Tohle je to hezké, co mi život přinese, jak tvrdili páni rodičové? Já přeci nechci mít celý život o tom, že někdo bude rozhodovat za mě. Údajně si nemůžu dělat to, co bych v životě chtěl. Mám být rád za to, co mám. Lidé jsou prý na tom hůř. Jenže tohle já opravdu nechci. Sebral jsem odvahu a změnil jsem prostředí.

Změna je život, a tak se ocitám na druhém konci republiky, protože když změna, tak pořádná. Rok 2006, severní Morava, to je teda výhra. Co teď? Možnosti práce bídné. Ale složenky ve schránce na mě čekaly každý měsíc, pronajímatel bytu chtěl nájem a člověk bez jídla a vody nefunguje. Nikoho jsem na Moravě neznal, neznal jsem místní poměry, profesních zkušeností pramálo, ale něčím se člověk musí živit.

Jedno zaměstnání střídalo druhé. Jedna firma krachla, v druhé jsem byl zase nežádoucí za moje inovativní myšlenky a postoje k životu. Prý mám dělat to, co se po mně chce, a nevymýšlet nějaké odlišnosti. Vše je už nastavené, tak ať se přizpůsobím. Tohle fakt ne.

Tady propukla moje zoufalost na plné obrátky. Věčné honění za prací, která člověka nenaplňuje. Podřídit se všem a všemu jenom pro to, aby člověk mohl uspokojit svoje potřeby. Jestli tohle je život, tak já ho nechci.

Kam se poděl ten člověk, který měl velké plány, vidinu svobodomyslného života, plnění životní snů? Semílal ho systém, ve kterém byly stále se objevující zákazy, umělé navozování pocitu strachu, rány přes prsty, když něco chce v životě jinak. Byl jsem zlomený, uzavřený do sebe, podrážděný, vystresovaný a nevěděl jsem, jakou cestou se dál vydat. 

Tato situace se podepsala i v soukromém životě a ve vztazích. Dělal jsem jednu chybu za druhou. Nevěděl jsem, jak z toho začarovaného kruhu ven a dával za vinu všechny moje útrapy někomu jinému.

Cítil jsem, že pokud něco nezměním, tak to velmi špatně dopadne, a budu odsouzený mít život, ve kterém budu jenom přežívat.

Rozhodnutí, které mi změnilo život, i mě samotného.

Dal jsem si poslední šanci s tím mým provařeným systémem pokus-omyl. V roce 2010 jsem se rozhodl být JINÝ. Vstoupil do obchodně-poradenské společnosti, kde se obchod dělal z té druhé strany.

Tady nebyli zaměstnanci, ale lidé, kteří chtěli mít svobodný život, svobodnou práci. Neprodávalo se tu žádné zboží, žádná služba. Tady se řešily potřeby klientů a hledání jejich řešení. 

Obchod, ve kterém jsem důležitý já sám, moje lidskost, a ne nějaký skvělý produkt. Systém, ve kterém můžu být nezávislý, bez despotických šéfů, bez žaludku na vodě před jednáním, a deprimujícího pocitu po neúspěchu. Systém, ve kterém můžu být svým pánem.

To byl pro mě šok a zároveň skvělý pocit naděje, že můj život může být MÝM ŽIVOTEM!  Já jsem si celou dobu myslel, a byl jsem o tom přesvědčený, že když chci pracovat sám na sebe, tak musím mít v ruce nějaký skvělý produkt, nebo mít natolik výjimečnou službu, která se bude prodávat sama, abych mohl pracovat tak, jak chci já.

Svobodně, spokojeně, se stejně smýšlejícími lidmi. Svým směrem, svým způsobem. Můžu realizovat své nápady, svoje myšlenky, být v pohodě a žít.

Najednou jsem cítil, že to je něco nového, nový směr jak v profesním, tak i soukromém životě. A já konečně můžu dělat věci JINAK, věci podle sebe tak, jak je cítím. Samozřejmě, že mě napadala spousta otázek, jak se změnit, jak najít tu správnou cestu ke spokojenosti, jak vůbec začít s nějakou změnou.

Pochopil jsem ale jednu důležitou věc – pokud tedy obchod není o produktech, ale o lidech, o mé lidskosti, tak musím toto změnit jako první.

Začal jsem tedy pracovat sám na sobě, vyhledával jsem si publikace o osobním rozvoji, četl inspirativní články, učil se od úspěšných lidí, absolvoval školení, vzdělávací kurzy. Podle toho jsem si nastavil plán své proměny, změnil své chování a přístup k životu.

Pochopil jsem, že všechno dobré, co mi život může přinést, je ukryto ve mně. Nikdo jiný za to nemůže, že se mi nedaří, jenom já sám. A hlavně jsem změnil přístup k lidem. Začal jsem víc dávat než brát.  Odlišil jsem se od ostatních. Vzal jsem to jako výzvu.......ztratit jsem už stejně neměl co.

A co myslíte?.....jasně. Ten kluk, co jel životem systémem pokus-omyl, ho používal dál. Vlastně jsem přestal pracovat jako zaměstnanec a stal se ze mě konečně člověk, který si může svůj život budovat sám, podle svých vlastních vnitřních pravidel. Povídal jsem si s lidmi, vyprávěl jim příběhy jiných lidí, a začali se stávat mými klienty. První úspěchy přicházely hned po použití malých změn.

Dnes můžu dělat věci JINAK.

Když dnes začne nový den, těším se. Těším se na další setkávání s lidmi, které můžu něčím obohatit, pomoct jim vyřešit jejich problém, nebo jenom poradit při zajištění jejich potřeb. Někteří z nich se stávají mými přáteli a mají to někdy hodně těžké, aby moji nadšenost z nového života umlčeli, když jim vyprávím o situacích a možnostech, které mohou zažívat i oni.

Inspiruji ostatní tím,  jak vypadala moje cesta od nešťastného chlapíka k nezávislému a spokojenému člověku. Prošel jsem si tou cestou, která byla dlouhá, hodně hrbolatá, ale která mi ukázala způsob, jak se mít v životě tak, jak člověk skutečně chce. Cesta systémem pokusů a omylů, na které jsem odstranil spoustu předsudků, které lidem brání poznat sebe sama. Cesta, na které jsem se naučil změnit pár věcí, abych mohl žít život podle svých představ, bez nesmyslných příkazů a nařízení dnešní doby. Cesta, která je mým novým životem. Cesta, která je fantastickou jízdou života.

A co lidé kolem mě?

Jsem přesvědčený o tom, že nejsem jediný, kdo se potýká s tímto problémem v dnešní době, jak a co změnit, aby se nemotal v kruhu, jakých chyb se vyvarovat, jak postupovat při určitých změnách, jak to celé nastartovat. Proč vůbec změnit sám sebe, kde na to vzít sílu. A těch otázek a obav je určitě spousta.

Proto nemá smysl, abych to, co jsem se naučil, čím jsem si prošel, a co skvělého teď zažívám, měl schované někde v šuplíku. Chci tímto inspirovat ty z vás, kteří to myslí se svým životem vážně. Ukázat cestu těm z vás, kteří nechtějí být průměrem, ale chtějí být tím nejlepší majitelem svého života. Dát vám možnost najít čas pro svůj život a plnit si své sny.

Odpovědi, řešení a jednoduché návody, jak být JINÝM A ODLIŠNÝM od těch ostatních, jak nepřežívat, ale život si užívat. Lidskou formou sepsaný stručný návod najdete v mém eBooku „Jak na životní změny v 5 krocích“, který je pro vás k dispozici zdarma ke stažení, abyste i vy mohli začít žít svůj život. Buďte mezi prvními, kdo má tu možnost si ho přečíst.

Prožívejte SVŮJ život - TEĎ a TADY!

UPOZORNĚNÍ
PRO ŠŤASTNÉ LIDI !

Jestli je ve vašem životě vše tak,
jak má být,
tak si tento eBook NESTAHUJTE.

Pokud NEJSTE spokojeni se svým dosavadním životem, po přečtení hrozí změna k lepšímu.

0 čtenářů
už mají tento eBook